Rehabilitacja

 

Odbył się kurs masażu Shantala, zapraszamy za kolejny, zapisy trwają. Rewelacyjny wpływ na rozwój psycho-motoryczny dziecka, rozluźnia napięcia mięśniowe, redukuje skurcze kolki. Także redukuje nieprzespane noce :)
Poniżej kilka ćwiczeń. kontakt tel. 8307801 lub Maja Kaźmierska tel. 886 531 798.

 

 

  Masaż Shantala  

Jest to starożytna technika masażu niemowląt i małych dzieci stosowana na całym świecie. Masaż Shantala jest szczególnie ceniony przez położników i fizjoterapeutów podczas ich codziennej pracy.
Masaż dziecka wywiera pozytywny wpływ nie tylko na maluszka, ale również na jego rodziców. To właśnie wtedy podczas bezpośredniego, delikatnego dotyku, wytwarza się silna więź dziecka z mamą i tatą. Regularne masowanie dziecka  daje ogromne korzyści: 

 • stymuluje prawidłowy rozwój,
 • reguluje sen,
 • zapobiega kolkom i zaparciom,
 • wycisza, uspokaja,
 • wzmaga poczucie bezpieczeństwa podnosząc świadomość własnego ciała,
 • wzmacnia więzi emocjonalne z rodzicami.

Masaż Shantala przeznaczony jest dla każdego małego dziecka, zarówno dla tych zdrowych urwisów jak i dla maluchów z zaburzeniami neurologicznymi, podwyższonym napięciem mięśniowym oraz dla tych, które wcześniej przyszły na świat i nie radzą sobie w pełni z jego poznawaniem.

Zapraszamy rodziców i ich pociechy na szkolenie (indywidualne bądź grupowe). Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów dziecięcych, instruktorów Masażu Shantala, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas zajęć poruszone zostaną tematy prawidłowego rozwoju i stymulacji dziecka.

Masaż dziecka to inwestycja na całe życie!
Zapraszamy rodziców z maluszkiem na basen na lekcję pokazową oswajania z wodą.

 

  Rehabilitacja w wodzie metodą Halliwick  

Na naszym basenie prowadzimy rehabilitację zarówno dzieci jak i dorosłych. Zajęcia odbywają się według indywidualnie ustalonego programu przygotowanego na podstawie dokumentacji lekarskiej i wywiadu przeprowadzonego z pacjentem. Poprzez swoje kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie nasi fizjoterapeuci osiągają wysokie wyniki w stosowanej terapii.


Podczas prowadzonych zajęć posługujemy się znaną metodą stosowaną w rehabilitacji  – metodą Halliwick. Jest to 10-cio punktowy program ułożony prosto i logicznie. Nauka prowadzi do osiągnięcia jak największej niezależności oraz wysokiego poczucia bezpieczeństwa w środowisku wodnym, w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

Zalety środowiska wodnego:
Wiele chorób układu nerwowego jak i kostno-stawowego uniemożliwia wykonanie niektórych ruchów w naturalnym środowisku. Woda działa na organizm rozluźniająco i uspokajająco. Odciąża stawy, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, co ogranicza powstawanie impulsów nerwowych w receptorach narządów ruchu przekazywanych do rdzenia kręgowego. Zajęcia w środowisku wodnym poprawiają funkcję układu nerwowego, ćwiczą odruchy wegetatywne, poprawiają trofikę tkanek i normalizują napięcie układu autonomicznego. Przebywanie w basenie w znacznym stopniu angażuje układ oddechowy i krążenia. Woda zwiększa ich sprawność i wpływa na wzrost wydolności organizmu.

Zajmujemy się rehabilitacją dzieci i dorosłych z następującymi zaburzeniami:

 • z uszkodzeniami pochodzenia neurologicznego (z mózgowym porażeniem dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową, po wylewach, urazach rdzenia kręgowego),
 • z zaburzeniami integracji sensorycznej,
 • zaburzeniami wieku rozwojowego u dzieci,
 • z autyzmem,
 • z zespołem Downa,
 • z wadami postawy,
 • z bólami kręgosłupa,
 • w stanach pourazowych i pooperacyjnych.

 

   Gimnastyka korekcyjno-kompensacyna (dla dzieci w wieku szkolnym)  

Głównym celem gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej jest skorygowanie istniejących zaburzeń statycznych dziecka oraz niedopuszczenie do powstania nowych wad postawy. Poprzez systematyczną pracę zarówno na zajęciach pod okiem specjalisty jak i poprzez samodzielną pracę w domu uczymy dziecko jak przyjmować postawę skorygowaną we wszystkich sytuacjach dnia codziennego i jak wyrabiać silny „gorset” mięśniowy. Zachęcamy do rekreacji ruchowej w myśl zasady „sport to zdrowie”. Staramy się zaopatrzyć dziecko i jego środowisko opiekuńcze w wiedzę i umiejętności postępowania związane z jego wadą i jak zapobiegać powstawaniu innych wad postawy.