O basenie

Opis basenu

Basen znajduje się w budynku przy ul. Głuchowskiej 39 w Poznaniu. Obiekt ze względu na swoje wymiary i panujący tam klimat zapewnia niemowlętom i małym dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a jak wiemy w takich kameralnych pomieszczeniach dzieci czują się najlepiej. Basen odgrywa świetnie swoją rolę również do nauki pływania osób starszych oraz ćwiczeń w wodzie np. aqua aerobiku.

Parametry:

  • Wymiary: długość 10m x szer.5m
  • Głębokość wody: 0,6m z łagodnym przejściem do 1,2m
  • Temperatura wody:  do 32oC - specjalnie podwyższona temperatura wody w stosunku do basenów pływackich zapewnia komfort najmniejszym uczestnikom zajęć, a dla osób ćwiczących aqua aerobik wzmaga poprawę kondycji i ujędrnianie ciała.

 Basen jest zaopatrzony w różnego rodzaju przyrządy do zabawy, oswajania dzieci z wodą i nauki pływania tj. makarony, deski, koła, piłki, maty, kamizelki itp. Dla urozmaicenia zajęć stosujemy pasy wypornościowe i klapki na ręce.

System kontrolujący stan wody

Woda w basenie została przygotowana dla zajęć z niemowlętami i małymi dziećmi. Szczególnie ważne znaczenie ma specjalny system filtrujący, który kontroluje stan czystości wody 24h/dobę spełniając zalecenia polskich norm. Dzięki niemu zmniejsza się możliwość wystąpienia podrażnień oczu i skóry oraz ryzyko wystąpienia alergii.
 

Inne informacje

Ważną zaletą basenu są schody zapewniające bezpieczeństwo i łatwy dostęp do wody szczególnie dla osób starszych i małych dzieci. Do Państwa dyspozycji mamy udostępnione przewijaki ułatwiające przebieranie niemowląt.


W recepcji można kupić jednorazowe pieluszki dla dzieci, które są obowiązkowe  podczas pobytu w basenie podczas zajęć Oswajania z Wodą.


Istnieje możliwość wejścia rodzica na basen, jeśli są wolne miejsca. Można też obserwować co dzieje się w basenie na monitorze (50") umieszczonym w poczekalni.
Dla osób kończących pełen kurs oswajania z wodą lub nauki pływania miłym upominkiem podsumowującym zajęcia będą zdjęcia wykonane pod wodą.